SKLEP ON-LINE

Aparat enPuls-2
Aparat enPus - kpl. zestaw w walizce
enPuls - apliator z nakładką silikonową
enPuls - aplikator w podstawce
enPuls - ekran ciemny
enPuls - ekran jasny
enPuls - głowice aplikatora
enPuls na wózku Move Physio (opcja)

enPuls

DrukujE-mail
przenośne urządzenie do terapii radialną falą uderzeniową z wykorzystaniem balistycznych impulsów wysokoenergetycznych.
Unikalny system, łatwy w obsłudze, umożliwiający dostęp do terapii falą uderzeniową każdemu terapeucie.
Opis

 

enPuls 

Przenośne urządzenie do terapii radialną falą uderzeniową z wykorzystaniem balistycznych impulsów wysokoenergetycznych.
Do stosowania w terapii struktur biologicznych i tkanek w różnorakich obrazach klinicznych chorób i zaburzeniach medycznych. 
Unikalny system, łatwy w obsłudze, umożliwiający dostęp do terapii falą uderzeniową każdemu terapeucie.

enPuls to:
 • Balistyczna radialna fala uderzeniowa
 • Generator elektromagnetyczny
 • Głębokie radialne rozprzestrzenianie się w tkance
 • Ciężki pocisk
Zasada działania

Ciężki pocisk balistyczny dostaje przyśpieszenia za pomocą energii elektromagnetycznej, a następnie przenosi swoją energię kinetyczną na głowicę aplikatora w uchwycie, gdzie jest przetwarzany w impuls. Wygenerowana fala uderzeniowa rozchodzi się we wszystkich kierunkach (radialnie) z miejsca kontaktowego na cały obszar, który ma być objęty zabiegiem.

Właściwości

Pocisk przyśpieszony za pomocą energii elektromagnetycznej w celu:

 • skutecznego przekazywania energii
 • minimalizacji obsługi technicznej, dłuższej żywotności
 • uzyskania unikalnego impulsu fali uderzeniowej o wysokim komforcie

Innowacyjne podejście do nieinwazyjnej technologii zabiegu bez użycia kompresora.

Unikalna fala uderzeniowa - "softshot"

enPuls generuje unikalne impulsy fali uderzeniowej dzięki zastosowaniu 5-krotnie cięższych pocisków niż w porównywalnych systemach pneumatycznych oraz niższej prędkości zderzenia pocisku na aplikatorze. Dzięki mocy akceleratora i masie pocisku każdy impuls posiada identyczną ilość energii jak w innych systemach, jednak jest to o wiele przyjemniejsze w odbiorze dla pacjenta. Niska amplituda i dłuższy czas narastania impulsu, redukują doznania bólowe związane z terapią. Prowadzi to do większej gotowości pacjenta do współpracy przy zabiegach łatwiejszych do wykonania na wyższych poziomach energii.

Wygodny aplikator trzymany jedną ręką, możliwość obsługiwania poprzez wielokierunkowy włącznik nożny pozwala użytkownikowi skoncentrować się na samym zabiegu. Walizka aluminiowa (w wyposażeniu), mieszcząca urządzenie i osprzęt umożliwia mobilność i dzięki temu zastosowanie terapii w dowolnym miejscu i czasie.

Właściwości
 • ekran dotykowy
 • poziomy energii od 60 do 185 mJ (porównywalne z 1-5 bar)
 • częstotliwości impulsów od 1 do 22 Hz
 • tryb impulsowy do terapii punktów spustowych
 • licznik impulsów w przód
 • licznik impulsów w tył z zaprogramowaniem liczby uderzeń
 • menu wskazań z protokołami zabiegów
 • karta pamięci, aktualizacji i serwisu SD 1 GB

Duży kolorowy ekran dotykowy z możliwością obsługi za pomocą opuszka palca. Bezpośredni dostęp do wszystkich niezbędnych parametrów terapeutycznych, łącznie z listą wskazań ze wskazówkami pomocniczymi i dużą pamięcią do programów dostosowanych indywidualnie. Preselekcja protokołów terapeutycznych do wskazań głównych z obszerną funkcją pomocy, łącznie z przedstawieniem graficznym obszaru poddawanego zabiegowi. Solidny ergonomiczny uchwyt aluminiowy o dużej bezwładności zapewnia optymalny transfer energii skierowany na pacjenta i perfekcyjną ochronę terapeuty przed wibracjami. Dostępne są nasadki aplikatora o różnych rozmiarach i kształtach. Szybka zmiana nasadek bez użycia narzędzi umożliwia optymalne zastosowanie terapii.

Łatwy w zastosowaniu

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej funkcjonalności i najprostszym zastosowaniu

Ogólnie zaobserwowano następującą reakcję tkanek i efekty metaboliczne: - przyśpieszony metabolizm - zmiana przepuszczalności błony komórkowej - poprawa struktury komórek - poprawa stabilności tkanek - zwiększenie aktywności komórkowej w wyniku uwolnienia genów - wydzielanie substancji P (hormon wzrostu i przekaźnik informacji bólowych)

Ogólna efektywność

Początkowo przypuszczano, że przyczyną zauważonych pozytywnych wyników jest mikrokawitacja ze strukturalnym rozbiciem komórek, a następnie procesem ich regeneracji. Najnowsze liczne badania pokazują, że pozytywne wyniki nie są związane z kawitacją. Prawdopodobnie mechaniczna stymulacja aktywuje reaktywne systemy, nawet na poziomach energii poniżej poziomu zniszczenia.

Akcja = reakcja Zgodnie z podstawową zasadą fizyki mechaniczna akcja zmusza każdy fragment ciała wymagający zabiegu do reakcji – praktycznie bez opóźnienia w czasie

Efekty terapeutyczne

- natychmiastowe, długotrwałe zniesienie bólu - zwiększenie ruchomości - normalizacja napięcia mięśniowego - zmiana przepuszczalności błon

 

enPuls i Cryo 6 - perfekcyjny duet terapeutyczny, połączenie terapii falą uderzeniową  i  krioterapii miejscowej