SKLEP ON-LINE

cryo 6 dysze6

Aparat do krioterapii Cryo 6 z pantografem

DrukujE-mail
Cryo 6 - krioterapia zimnym powietrzem

Jest to najbardziej efektywna krioterapia posługująca się schłodzonym powietrzem, które powoduje zmniejszenie obrzęków, jak również zmniejszenie bólu. Wersja aparatu wyposażona w praktyczny pantograf utrzymujący wąż zabiegowy w żądanej pozycji.
Opis

Cryo 6 - krioterapia zimnym powietrzem

Jest to najbardziej efektywna krioterapia posługująca się schłodzonym powietrzem, które powoduje zmniejszenie obrzęków, jak również zmniejszenie bólu. Wersja aparatu wyposażona w praktyczny pantograf utrzymujący wąż zabiegowy w żądanej pozycji.

Dokładna lokalizacja: Powierzchniowa lub punktowa przy pomocy dyszy o odpowiedniej średnicy.

Indywidualne dawkowanie: Poprzez gotowe programy lub ustawienie parametrów zabiegu.

Wysoka technologia: Cryo 6 jest niezależne. Działa w zamkniętym obiegu chłodzenia tak, iż materiały eksploatacyjne nie są potrzebne. Zapewnia maksymalną wydajność minimalnym kosztem. Rewolucyjna koncepcja połączenia innowacyjnych materiałów dla zwiększenia jakości i niezawodności.

Profesjonalna krioterapia w leczeniu:

  • ostrych / przewlekłych chorób aparatu kostnego i mięśniowego,
  • stanów zapalnych,
  • przykurczów mięśniowych,
  • urazów sportowych,
  • stanów pooperacyjnych,
  • zaburzeń neurologicznych

Dane techniczne

Zasilanie

230 V / 50 Hz

Pobór mocy max.

1 KW

Pobór mocy w trybie gotowości

260 W / h

Klasa ochronności zgodnie z IEC 601-1

Klasa I, typ B

Klasyfikacja wyrobu

Klasa IIa

Długość węża zabiegowego

180 cm

Wymiary obudowy

wys. 645 mm, szer. 390 mm, gł. 680 mm

Waga

60 kg

Nadmuch

9 poziomów

Opcje

Programy

6 gotowych programów 3 programy do zdefiniowania 1 program ulubiony

Prosta obsługa, maksimum wydajności: Mobilna konstrukcja i prosta obsługa tego aparatu ułatwia codzienną pracę terapeuty – Cryo 6 jest idealnym partnerem w terapii. Nowoczesna, zwarta sylwetka aparatu wraz praktyczną szklaną półką pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni w Twoim gabinecie.

Szybkie chłodzenie: Natychmiastowe schłodzenie powierzchni skóry zapewnia aplikacja oziębionego powietrza o temperaturze ok. -30° C, powodując silny efekt przeciwbólowy bez ryzyka odmrożenia. Schłodzone powietrze o temperaturze ok. -30° C powstaje w wyniku oziębiania powietrza, znajdującego się w gabinecie, w systemie zamkniętego obiegu chłodniczego.

System ten jest: - ekonomiczny – nie wymaga materiałów eksploatacyjnych - higieniczny – pulpit sterowniczy wykonany ze szkła - praktyczny – przydatna szklana półka przy aparacie

Prosta konserwacja aparatu: - system monitorujący poziom wody w zbiorniku na skropliny - filtr powietrza znajdujący się z tyłu aparatu łatwy do utrzymania w czystości - praktyczny – przydatna szklana półka przy aparacie

Precyzja i efektywność: Standardowa dysza o średnicy 15 mm jest używana do wykonywania dynamicznych zabiegów, w odległości 2 - 5 cm od powierzchni skóry. Dysze o średnicy 5 i 10 mm pozwalają na wykonanie precyzyjnych zabiegów obejmujących małą powierzchnię ciała oraz punkty spustowe. Na efektywność zabiegu wpływa również możliwość wyboru siły nadmuchu schłodzonego powietrza.

Łatwy w obsłudze: Duży wyświetlacz z możliwością ustawienia kontrastu oraz czytelnymi parametrami zabiegowymi. Wystarczy tylko dotknąć jeden z 6 sensorów na szklanym pulpicie aby ustawić parametry zabiegu.

Wybierz program, dotknij START – gotowe! Parametry zabiegu możesz zmienić w dowolnym momencie trwającej już terapii. Wszystkie parametry techniczne są wyświetlane na żądanie co ułatwia sprawną obsługę i konserwację aparatu.

Definiowanie programów użytkownika: Wolne miejsca do zapisania własnych programów. Każdy program może być również zdefiniowany jako ulubiony i będzie pojawiać się przy każdym włączeniu Cryo 6 jako pierwszy. Dodatkowo użytkownik może wybrać kombinację dwóch sekwencji i zapisać je jako programy szybkiego wyboru. Programy: indywidualny, ulubiony i zapisany z ustaloną sekwencją - ułatwiają obsługę aparatu.

Wszechstronność zastosowania: Krioterapia zimnym powietrzem jest efektywną i prostą metodą znajdującą zastosowanie w różnorodnych terapiach: - redukcji bólu - leczeniu stanów zapalnych - zmniejszaniu napięcia mięśniowego - zwiększaniu metabolizmu tkankowego - zmniejszaniu obrzęków Silne zwężenie naczyń krwionośnych spowodowane aplikacją zimnego powietrza wspomaga działanie przeciwbólowe.

Szybkie i wydajne leczenie bólu oraz działanie przeciwzapalne: Krótki czas zabiegu w połączeniu z silnym nadmuchem daje natychmiastowy efekt przeciwbólowy. Wykonywanie dłuższych zabiegów sprawdza się w uzyskaniu efektu przeciwzapalnego.

Relaksacja mięśniowa i efekt drenażu: Długie zabiegi 5-10 minut w połączeniu z lekkim nadmuchem powietrza pozwalają uzyskać zmniejszenie napięcia mięśniowego i redukcję obrzęków. Zmniejszenie obrzęków i stanów zapalnych pomaga w efektywnym leczeniu pacjentów z aktywną chorobą zwyrodnieniową stawów, zapaleniem stawów, reumatyzmem, zapaleniem ścięgien oraz w stanach pooperacyjnych.

Cryo 6 jest niezawodny w leczeniu urazów sportowych bez wspomagania farmakologicznego. Stosowany jest w stanach zapalnych, krwiakach, relaksacji mięśni, przepuklinach i redukcji bólu. Wysoka efektywność krioterapii bez ryzyka odmrożeń jest wynikiem wieloletnich eksperymentów i poszukiwania terapeutycznych rozwiązań.

System Cryo – rozpowszechniony w najbardziej popularnych dyscyplinach sportowych.

Precyzyjna i dynamiczna krioterapia: Cryo 6 pozwala na swobodne wykonanie zabiegu oraz daje możliwość jednoczesnej mobilizacji, manipulacji i relaksacji mięśni. Małe dysze dają możliwość prowadzenia terapii na punktach spustowych i punktach maksymalnej bolesności co przynosi doskonały efekt terapeutyczny.