onas kontakt elec

Pulsujące pole magnetyczne w weterynarii

Metody   fizykoterapii   znajdują   również   zastosowanie   w   leczeniu   zwierząt,     wykorzystuje się te same rodzaje oddziaływań co w leczeniu ludzi.

Jedną z fizykalnych metod leczenia stosowaną w leczeniu zwierząt już od wielu lat jest terapia pulsującym polem magnetycznym. Stosuje się je w leczeniu różnych gromad zwierząt, m.in. ssaków i ptaków.

Obecnie istnieje wiele opracowań naukowych z dziedziny medycyny i weterynarii, a wyniki różnych wskaźników u ludzi i zwierząt są większości przypadków porównywalne. U zwierząt stwierdzono jednak, że reagują one na pulsujące pole magnetyczne w sposób bardziej wrażliwy niż ludzie. Zaobserwowano, że  psy lub koty wyczuwają, czy pole magnetyczne jest włączone czy nie. Gdy urządzenie jest włączone, leżą spokojne i zrelaksowane w aplikatorze szpulowym lub na aplikatorze płaskim do momentu, aż urządzenie wyłączy się. Wówczas opuszczają one aplikator bez specjalnej zachęty. Wydaje się, że czują to pole, odczuwając przy tym jego dobroczynne oddziaływanie.

o nas | kontakt
© 2009 Elecpol | wykonanie: Dyalcom