Krioterapia, kriokomoraKrioterapia w kriokomorze

Medycyna fizykalna


Medycyna fizykalna jest działem medycyny wykorzystującym naturalne formy energii i czynniki fizyczne do zabiegów leczniczych i działań profilaktycznych.
W praktycznym stosowaniu m
edycyna fizykalna, znana jako fizjoterapia, obejmuje szereg różnorodnych działań przyrodoleczniczych, które odpowiednio zmodyfikowane i wzmocnione działają silnymi bodźcami na organizm ludzki.
Fizjoterapia obejmuje takie działy lecznictwa jak:
- balneoterapia,
- klimatoterapia,
- hydroterapia,
- kinezyterapia,
- terapia manualna, - masaż leczniczy, - fizykoterapia.
Każdy z tych działów ma swoja specyfikę, sposób oddziaływania i wymaga odpowiednich urządzeń.
Nasza firma oferuje sprzęt do stosowania we wszystkich działach fizjoterapii.
Upraszczając wyżej podaną systematykę, oferowany przez nas sprzęt do lecznictwa grupujemy w trzech następujących działach pod hasłami:

Hydroterapia obejmuje urządzenia właściwe dla wodolecznictwa oraz aparaty stosowane w balneoterapii.

Fizykoterapia to elektroterapia, terapia ultradźwiękami, terapia skojarzona, terapia polami wysokiej częstotliwości, magnetoterapia, laseroterapia i światłolecznictwo oraz termoterapia: krioterapia miejscowa i krioterapia ogólnoustrojowa oraz ciepłolecznictwo, itp. Kriokomora, działająca w systemie kaskadowym za pomocą sprężarkowego układu chłodniczego to najnowsza propozycja zastosowania zimna w krioterapii ogólnoustrojowej.

Kinezyterapia (rehabilitacja ruchem) zawiera sprzęt rehabilitacyjny do ćwiczeń indywidualnych lub grupowych, ułatwiający leczenie bodźcami mechanicznymi i kinetycznymi jak i również sprzęt pomocny w prowadzeniu terapii manualnej
i masażach.

By stosować wyżej podane metody leczenia w sposób skuteczny, bezpieczny i komfortowy konieczne są odpowiednie urządzenia. Doceniając wagę tego problemu, dostarczamy sprzęt najwyższej jakości, starannie dobierając producentów.
Posiadamy przedstawicielstwo czołowych firm europejskich produkujących urządzenia do fizjoterapii, m.in. Unbescheiden, Zimmer Medizinsysteme, Hydrosun, a ponadto oferujemy produkty najlepszych firm polskich.


2010 Elecpol - Medycyna Fizykalna
projekt i wykonanie: Dyalcom
wellness Wellness&Spa
kosmetyczna Medycyna Kosmetyczna
weterynaria Weterynaria

Polecamy również